Benriner zasyłaną na całym świecie z produkcji najlepszych mandolin i krajania do warzyw. Produkty te wykorzystywane są na całym świecie, przez zawodowych kucharzy jak i amatorów gotowania. Znany na całym świecie kształt mandolin Benriner, sprawia że z pewnością nie raz były one widoczne w filmach. Benriner to gwarancja jakości, precyzji cięcia oraz prostoty użytkowania. 

Historia marki Benriner

Pierwszy projekt szatkownicy powstał już w roku 1940, twórcą był Uyuki Yamamoto pochodzący z niewielkiego miasta Iwakumi, leżącego na wybrzeżu wyspy Honsiu, w prefekturze Yamaguchi, nad Morzem Wewnętrznym. Początkowo miała ona służyć jedynie do rzodkwi, jednak z czasem okazało się, że sprawdza się ona świetnie z najróżniejszymi produktami. Wielki plan otwarcia firmy zrodził się w 1945 roku, wtedy Benriner tworzył pierwsze drewniane tarki, a ich główną grupą odbiorców byli właścicieli restauracji. Prawdziwa rewolucja produkcyjna nastąpiła ponad 20 lat później, w 1969 roku stworzono pierwsze plastikowe tarki. Rok później rozpoczęła się ich masowa.

Firma od tamtej pory nieustannie się rozwija, możemy wymienić kilka kroków milowych w ich istnieniu mianowicie:

1974 - wprowadzenie dodatkowych ostrzy oraz zabezpieczeń chroniących palce

1982 - marka Benriner została członkiem Japan Hygienic Olefin and Styrene Plastics Association

2021 - dołączenie do Centrum Bezpieczeństwa Materiałów Kontaktu z Żywnością w ramach JCII

Czym charakteryzują się produkty Benriner?

świetne wykonania i prosta obsługa, niewymagająca nawet instrukcji

niewielkie rozmiary i bardzo duża trwałość materiałów

możliwość wymiany ostrzy oraz regulacji grubości cięcia

Wszystkie produkty zostały stworzony z myślą, aby ich czyszczenie było proste, a konserwacja jeszcze prostsza. Produkty poradzą sobie bardzo dobrze zarówno z miękkimi jaki twardymi warzywami. Do każdego produktu możliwe jest zakup części zmiennych.Ponadto dokonując zakupu na naszej stronie lub naszych sklepach partnerskich, możliwy jest darmowy serwis.